سخنی با نماینده مردم سقز و بانه: ما نه با کسی دعوا داریم و نه پیمان اخوت می‌بندیم!

روز گذشته و پس از افتتاح منطقه ویژه اقتصادی بانه، واکاوی تلاش کرد با نماینده فعلی سقز و بانه تماس و به صورت اختصاصی از دستاوردهایی که این پروژه می‌تواند برای شهرستان بانه و استان کردستان داشته باشد سخن بگوید، البته که این موضوع تنها در راستای ارزش و احترام به جایگاه حقوقی نماینده بر اساس تعاریف آکادمیک از کار رسانه بود.

اما ظاهرا نماینده محترم از اینکه واکاوی در گزارش روز گذشته اسمی از وی نبرده، دلگیر شده و پس از سه بار تماس تلفنی، سرانجام اعلام کرد: “چون واکاوی شمشیر را از رو علیه من بسته، هیچ توضیحی ندارم”. در این زمینه نکاتی را من باب یادآوری به نماینده و البته اطرافیان و مشاوران‌شان ذکر می‌کنیم؛

اول؛ تازه داشت امیدوار می‌شدیم به اینکه پس از انتقاد واکاوی نسبت به عدم بازدید نماینده از شهرک صنعتی، وی به صورت اختصاصی از شهرک صنعتی سقز بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات برخی واحدهای تولیدی قرار گرفت و حتی برای رفع آنها نیز اقداماتی را آغاز کرده بود و این یک گام مثبت بود، به این معنا که وی انتقادها و پیشنهادهای خیرخواهانه را جدی می‌گیرد و برای رفع مشکلات وقت می‌گذارد و پیگیری می‌کند.

دوم؛ نماینده فعلی تا به حال چندین بار تکرار کرده که واکاوی شمشیر را از رو علیه وی بسته است و اشاره به نام نماینده سابق در گزارش دیروز را در همین راستا تفسیر کرد. باید به استحضار وی رساند که به اعتراف بسیاری از آگاهان به مسایل جاری در حوزه سقز و بانه و استان کردستان، واکاوی بیشترین انتقادها را به عملکرد نماینده پیشین سقز و بانه داشت و این هم در اذهان عمومی و هم در آرشیو سایت واکاوی موجود است. این رویکرد انتقادی تنها برخاسته از استقلالی است که به منافع هیچکدام از نمایندگان فعلی و سابق گره نخورده، چرا که اساسا منافع و دغدغه‌ای نداریم و حفظ استقلال رسانه‌ای‌مان را فدای خوشامدن شما یا نماینده سابق و هر مسئول دیگری نکرده و اخم و ناراحتی‌هایتان نیز تغییری در رویکرد ما ایجاد نخواهد کرد.

سوم؛ همانگونه که ما بدون تعارف نسبت به برخی عملکردهای نماینده سابق انتقاد داشتیم، همزمان از اقداماتی که در راستای توسعه و رفع دغدغه‌های شهروندان بود نیز استقبال کردیم و این رویه در حال حاضر و در آینده نیز نسبت به شما و هر فرد دیگری ادامه خواهد داشت. مشکل نماینده سابق این بود که توجه چندانی به افراد صاحب‌نظر و توسعه‌محور و تحول‌خواه نشان نداد و هیچوقت حلقه چند نفره اطراف خود را گسترش نداد که به زعم ما این رویکرد شکست را برای وی به ارمغان آورد.

و در آخر؛ آنچه که اخیرا شاهدیم نماینده فعلی نیز در را بر همان پاشنه می‌چرخاند و با اتکا به ذهنیات حلقه اطرافیان خود جبهه سفت و سختی را در قبال رسانه‌ای می‌گیرد که اخیرا مقام اول استانی را کسب کرده است. طبیعتا رویکرد تعاملی نماینده باید بر رویکرد سفت و سخت و جبهه گرفتن وی بچربد. اگر این حلقه فشرده رویکرد دوم را توصیه کرده ما پیشنهاد می‌کنیم که در این رویه به صورت اساسی تجدیدنظر اساسی کند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا