دلیل خاموشی‌های خارج از برنامه از زبان رئیس اداره برق سقز

برنامه قطعی برق در شهرستان سقز همانند سایر شهرهای استان هر روز از طریق اداره‌کل مربوطه اعلام می‌شود و معمولا شهروندان نیز جهت مدیریت و گذار از این وضعیت همراهی لازم را داشته‌اند.

اما بر اساس مشاهدات واکاوی و آنچه که از سوی مخاطبان اعلام می‌شود، در موارد زیادی خاموشی‌هایی که اعمال می‌شود با آنچه که اداره کل اعلام می‌کند همخوانی ندارد بلکه خاموشی‌هایی اعمال می‌شود که اصلا از قبل اعلام نمی‌شوند.

از جمله روز گذشته (شنبه ۵ تیرماه) بیش از دو ساعت در محله‌های بهارستان بالا و پایین، شریف‌آباد و… قطع بود که در برنامه اعلامی قید نشده بود و چه بسا از این ناحیه خساراتی متوجه مشترکین نیز شده باشد.

واحدهای صنعتی نیز از پس و پیش شدن خاموشی‌ها گله‌مند هستند، مدیر یک واحد تولیدی به واکاوی گفت: اختلال در فرآیند تولید، وارد شدن خسارت به دستگاههای خطوط تولید و گاهی اوقات خراب شدن مواد اولیه از جمله مشکلات ناهماهنگی در قطع یکباره برق است و بنابر این باید برای اینها چاره‌اندیشی شود تا تولید بیش از این آسیب نبیند.

رئیس اداره برق شهرستان سقز در گفتگو با واکاوی ضمن تأیید این موضوع گفت: مواردی که بدون اعلام قبلی قطع می‌شود جزو موارد اضطراری و به دلیل کمبود برق در نیروگاه‌هاست و نه تنها شهرستان بلکه استان نیز دخالتی در آن ندارد بلکه دستوری است که از سوی دیسپاچینگ ملی ارائه و اداره‌کل مجبور به اجرای آن است.

با این حال به دلیل وابستگی بیش از حد زندگی روزمره به برق، شهروندان خواستار اطلاع‌رسانی بهتر و دقیق‌تر در مورد خاموشی‌ها هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا