یک آیتم جدید با رقم نجومی در قبض برق کشاورزان؛ مصرف قبل از ۴۰۱/۰۱/۰۱

قبض‌های جدید برق که به دست تعدادی از کشاورزان سقزی رسیده است دارای یک آیتم جدید با عنوان “مصرف قبل از ۱۴۰۱/۰۱/۰۱” است. این در حالی است که در یکی از این قبض‌ها که به دست واکاوی رسیده و مربوط به دوره ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ تا ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ است هیچ مبلغی بعنوان بدهی درج نشده است. جالبتر اینکه کل بهای برق دوره برای این مشترک صد و ۳۳ هزار تومان بوده به اضافه ۴ هزار تومان بابت تجاوز از قدرت، ۱۵ هزار تومان آبونمان و ۱۱۵ هزار تومان نیز مالیات بر ارزش افزوده.

اما در آیتمی با عنوان مبلغ قبل از تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۱ مبلغ ۲ میلیون و ۱۴۳ هزار تومان قید شده و با این حساب این مشترک باید چیزی بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت نماید.

رئیس اداره برق در توضیح این موضوع می‌گوید: این مبلغ بر می‌گردد به مصرف مشترک در ایامی غیر از فصل کشاورزی که از آذرماه به بعد را شامل می‌شود و مصرف در این ایام به صورت تاری محاسبه می‌شود. ابراهیمی همچنین گفت: مشترکینی که نسبت به این موضوع اعتراض دارند شرکت توزیع برق استان آن را مجددا بررسی و اگر خطایی رخ داده باشد اصلاح می‌شود.

اما مشترکین تأکید دارند که در ایام غیر کشاورزی مصرفی نداشته‌اند و اگر بوده طی قبوض قبلی پرداخت شده است و امکان ندارد چنین حجمی از برق مصرف کرده باشند. آنها می‌پرسند اگر اشتباهی رخ داده چرا شفاف به مردم اعلام نمی‌کنند و یک کشاورز باید مسیر چند ده کیلومتری را طی و برای بررسی مجدد درخواست دهد و در نهایت نیز مشخص نیست پاسخگوی این موضوع باشند یا خیر!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا