راهداری سقز؛ دریایی از مشکلات با اعتبارات قطره‌چکانی

در مورد راه‌های شهرستان سقز و اینکه وضعیت مطلوبی ندارند بسیار سخن گفته شده است که معمولا ساخت آنها در حیطه راه و شهرسازی و شرکت‌های زیرمجموعه وزارتخانه ازجمله شرکت ساخت و توسعه است، اما نگهداری از آنها بر عهده اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ایست. اداره‌ای که می‌بایست با ماشین آلات و تجهیزات نو، به‌روز و آماده‌ شناخته میشد.

اما اداره راهداری سقز مانند سایر ادارات خصوصا در حوزه ماشین‌آلات وضعیت مطلوبی ندارند و به گفته روحانی‌زاده رئیس این اداره میانگین سنی ماشین‌آلات آن به بیش از ۳۰ سال می‌رسد.

در هفته‌ای که گذشت مدیرکل راهداری کردستان در سفری که به سقز داشت از اختصاص ۳۴۰ میلیون تومان جهت تعمیر ماشین ‌آلاتی که زمین‌گیر شده‌اند خبر داد.

هرچند محل تأمین این اعتبار منابع داخلی اداره‌کل است اما تخصیص آن هنوز در هاله‌ای از ابهام است. از طرفی مبلغ مذکور تنها کفایت دو إلی سه دستگاه را دارد و اداره راهداری بر حسب اولویت این مبلغ را برای یک گریدر که ۱۷۰ تا ۱۸۰ میلیون و دو کامیون که هرکدام بیش از صد میلیون هزینه دارند در نظر گرفته است. این در حالی است که به گفته روحانی‌زاده تنها برای یکی از گریدرهایی که زمین‌گیر شده است یک میلیارد تومان لازم است.

همچنین کمیته اعتبارات شهرستان هنوز تشکیل نشده و برای همین میزان اختصاص منابع محدود که در خوشبینانه‌ترین حالت کمتر از ۲۰ درصد آن نیز تخصیص نمی‌یابد مشخص نشده است.

بنابر این معلوم است که با اعتبارات قطره‌چکانی محرومیت‌هایی که شمار آن نامحدود است رفع نمی‌شود و ضروری است مسئولان شهرستان و استان تلاش‌های بیشتری برای این مهم به کار ببرند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا