پایان انتخابات سه اتحادیه‌ی صنفی در سقز

در سه روز گذشته، انتخابات سه صنف؛ “طلا، ساعت و جواهرفروشان”، “بنگاه‌های خدماتی” و “تولید کنندگان نان و شیرینی” در محل اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و اعضای این اتحادیه‌ها، هیأت مدیره خود را برای چهار سال انتخاب کردند.

انتخابات سایر اتحادیه‌ها به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای داوطلب، منتظر رأی کمیسیون نظارت هستند تا یکبار دیگر برای آنها فراخوان داده شود.

به گفته بهنام میرزایی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان سقز، در حال حاضر حدود ۱۲ هزار واحد صنفی تحت پوشش ۱۵ اتحادیه در سقز فعالیت دارند که بیشترین تعداد آنها مربوط به دو اتحادیه «تهیه و توزیع مواد غذایی» و «خدمات فنی خودرو» می‌باشد.

میرزایی افزود: روند صدور پروانه کسب سازمان‌های صنفی نشان می‌دهد که نسبت صدور پروانه کسب در سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۵ درصد کاهش داشته است. این روند در سال ۴۰۱ نیز همچنان کاهشی بوده است.

جزئیات و نتایج انتخابات سه اتحادیه مذکور به شرح زیر است؛

روز شنبه (اول مرداد ۱۴۰۱)، پس از برگزاری انتخابات اتحادیه صنف طلا، ساعت و جواهر فروشان، افراد مشروحه ذیل برای مدت چهار سال بعنوان هیئت مدیره اتحادیه صنف مذکور انتخاب شدند؛

۱- آقای نیما حیدری با ۵۱ رأی بعنوان رئیس

۲- آقای مهدی شاملی با ۲۷ رأی بعنوان نایب اول

۳- آقای رسول رحیم زاده با ۱۸ رأی بعنوان نایب دوم

۴- خانم کویستان ساجدی با ۱۴ رأی بعنوان خزانه دار

۵- آقای شهاب شعبانی با ۱۴ رأی بعنوان دبیر

و آقای کیوان رسولی با ۳۶ رأی بعنوان بازرس اتحادیه

در روز یکشنبه و در دومین روز از انتخابات اتحادیه های صنفی شهرستان سقز، با حضور اعضای اتحادیه، انتخابات صنف بنگاه های خدماتی شهرستان سقز در محل اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و اعضای هیئت مدیره جدید این اتحادیه به شرح ذیل برای مدت چهارسال انتخاب شدند؛
۱- آقای بختیار یزدانی با ۱۳۵ رأی بعنوان رئیس
۲- آقای اسعد احمدی با ۱۳۳ رأی بعنوان نایب اول
۳- نادر خسروی با ۱۰۹ رأی بعنوان نایب دوم
۴- عرفان رضایی با ۱۰۳ رأی بعنوان دبیر
۵- احمد حسن زاده با ۷۹ رأی بعنوان خزانه دار
و آقای اقبال قدیمی با ۱۶۲ رأی بعنوان بازرس اتحادیه

تکلیف اعضای هیئت مدیره اتحادیه صنف تولید کنندگان نان و شیرینی هم امروز دوشنبه مشخص شد و افراد مشروحه ذیل برای مدت چهار سال بعنوان هیئت مدیره اتحادیه صنف مذکور انتخاب شدند؛

۱- آقای یداله علمی با ۱۰۱ رأی بعنوان رئیس
۲- آقای محمدکریم علی پور با ۴۸ رأی بعنوان نایب اول
۳- آقای شاهو ضرغامی با ۴۳ رأی بعنوان نایب دوم
۴- آقای بهروز معروفی با ۳۸ رأی بعنوان دبیر
۵- آقای امین حدادیان با ۳۷ رأی بعنوان خزانه دار
و آقای شیرکو نوری نیا با ۱۴۲ رأی بعنوان بازرس اتحادیه
در پایان برگزاری انتخابات و پس از اعلام رأی گیری با توجه به استعفای آقای شاهو ضرغامی و در دست بررسی بودن درخواست استعفای ایشان توسط هیئت اجرایی در صورت اعلام به کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی شهرستان سقز در روزهای آتی پس از تایید تغییراتی در ترکیب اعضای هیئت مدیره این اتحادیه (نایب رئیس دوم، دبیر و خزانه دار) بر اساس تعداد آرا و آمدن عضو علی البدل اول ( آقای مرتضی نیک سرشت با ۳۶ رأی) به ترکیب هیئت مدیره ایجاد خواهد شد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتخابات سایر اتحادیه های دیگر تا چند هفته دیگر و با تکمیل اعضای داوطلب برگزار خواهد شد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا