صد فیلم در دبیرخانه “جشنواره فیلم کوتاه صاحب” ثبت شد

به گزارش واکاوی و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان، زانیار لطفی دبیر جشنواره فیلم کوتاه صاحب در جلسه‌ای با حضور شهردار و اعضای شورای این شهر، ضمن ارائه گزاشی از روند اجرایی برگزاری جشنواره گفت: با استقبال بسیار خوبی که از سوی فیلمسازان استان از این جشنواره صورت گرفت در مهلت اعلام شده، ۱۰۰ اثر در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسید که بسیار قابل توجه است.

لطفی افزود: ۷۲ اثر داستانی، ۱۹ اثر مستند و ۹ اثر پویانمایی از بیش از ۹۰ هنرمند به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که این حضور فرصت مناسبی است برای معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های فرهنگی و هنری شهر صاحب.

لطفی افزود: برگزاری شایسته این جشنواره با توجه به حضور اکثر هنرمندان فیلمساز کردستانی می‌تواند زمینه برگزاری منطقه ای و کشوری و حتی بین المللی این جشنواره را در دوره های بعدی فراهم سازد.

دبیر جشنوراه فیلم کوتاه صاحب با قدردانی از حمایت های صورت گرفته تا کنون افزود: توجه به هنر یکی از مهمترین مؤلفه های توسعه محسوب می‌شود و در میان این هنرها سینما به عنوان هنر هفتم با بهره‌مندی از سایر هنرها تسهیل کننده روند حرکتی در مسیر توسعه و شناساندن توانمندی‌ها قلمداد می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از امکانات و حمایت‌های مسئولین شهرستان سقز از این جشنواره گفت: این رویداد و تداوم آن در سال‌های آتی ، صاحب را به مرکزی برای ارائه تولیدات کوتاه سینمایی در استان و کشور تبدیل خواهد کرد.

لطفی در خصوص زمان برگزاری جشنواره نیز گفت: جشنواره از ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ آغاز و برگزیدگان در بخش‌های مختلف همزمان با روز ملی سینما ۲۱ شهریور در مراسمی معرفی و تجلیل خواهند شد.

وی از برگزاری برنامه‌های مختلف جنبی در ایام جشنواره خبر داد و گفت: نشست فیلمسازان استان با مسئولین ارشد سینمایی حوزه هنری کشور، برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی سینما، بازدید از جاذبه‌های توریستی و گردشگری صاحب و جلسات نقد و بررسی با حضور صاحبان آثار از برنامه‌های جنبی است که در نظر گرفته شده است.

در این نشست که محمد مصونی، رضا گلزاری و کامل سوسنی از اعضای شورای شهر صاحب و محمد فرج‌زاده دبیر اجرای جشنواره نیز حضور داشتند، “یحیی آذرپور” شهردار صاحب با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر صاحب با تمام توان از این جشنواره حمایت خواهد کرد.

وی گفت: براین باوریم کار فرهنگی و برگزاری جشنواره‌های هنری با توجه به استعدادهای فراوانی که در این منطقه وجود دارد در بالا بردن سطح فرهنگی جامعه مؤثر بوده و زمینه کاهش معضلات اجتماعی را فراهم می‌کند.

آذرپور با قدردانی از حمایت های حوزه هنری استان از این جشنواره گفت: خوشبختانه در سطح شهرستان سقز نیز فرماندار و سایر دستگاه‌های اجرایی همراهی بسیار خوبی را با جشنواره داشته‌اند و امیدواریم با برنامه‌ریزی منسجمی که تاکنون صورت گرفته است جشنواره‌ای شایسته و در خور شأن و جایگاه هنرمندان را شاهد باشیم.

در این نشست همچنین طی حکمی “ایرج کاکی” به عنوان مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه ای جشنواره منصوب گردید.

در ادامه این نشست حاضرین از روند اجرایی و آماده‌سازی مکان در نظر گرفته شده برای اکران آثار و مکان‌های در نظر گرفته شده برای اسکان مدعوین بازدید کردند.

شهرصاحب از شهرهای استان کردستان در بخش زیویه شهرستان سقز و در ۱۵ کیلومتری سقز قرار گرفته است. قلعه ۳ هزار ساله صاحب از مشهورترین بناهای این شهر محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا