کارگران سرکارند!

ناهماهنگی و عدم برگزاری جلسه حل اختلاف کارگر و کارفرما منتج به سرکار گذاشتن چند ده نفر از شهروندان و لغو این نشست با دلایلی عجیب و غریب شد.

صبح امروز قرار بر این بود پرونده ۳۱ نفر از کارکنان و کارمندان شرکت مخابرات سقز در جلسه هیأت حل اختلاف شهرستان بررسی شود. مطابق قانون، هیأت مذکور متشکل از سه نفر از نمایندگان کارگران، سه نفر نماینده کارفرمایان و سه نفر نماینده دولت (مدیرکل، فرماندار و رئیس دادگستری و یا نمایندگان آنها) است و برای رسمیت جلسه باید هفت نفر از این افراد حضور داشته باشند.

از آنجا که یکی از نمایندگان کارگران خود جزو ۳۱ نفر مذکور بود نمی‌توانست در هیأت حضور یابد. از طرفی نماینده دادگستری نیز هنوز تعیین نشده است، بنابراین با هفت نفر باقیمانده جلسه رسمیت می‌یافت، اما در دقایق آخر مشخص شد که ناهماهنگی اداره کار با نماینده فرمانداری منتج به لغو جلسه‌ای قانونی و رسمی از پیش تعیین شده و عصبانی شدن جمع حاضر در این اداره شد.

در آستانه روز کارگر که انتظار می‌رفت برای حفظ ظاهر هم که شده، به مشکلات کارگران در حد هماهنگی یک جلسه رسمی از پیش‌تعیین شده، پرداخته شود و اداره کار وظایف قانونی خود را منظم انجام می‌داد و فرمانداری هم نظارت و توجه بیشتر و بهتری به این موضوع می‌کرد، جلسه به رسمیت نرسید  و اینگونه مانع از تعیین تکلیف پرونده ۳۱ نفر کارگر در موعد مقرر شد.

از آنجا که حجم پرونده‌ها نسبتا زیاد است و جلسات نیز ممکن است به دلیل چنین مواردی هر هفته تشکیل نشود احتمال دارد این موضوع به مدت نامشخصی به تعویق بیفتد و باز هم تنها کسی که ضرر می‎بیند کارگران هستند.

بهتر آن است در آستانه روز کارگر به جای برگزاری جلسات متعدد، مقداری هم به مشکلات اساسی کارگران پرداخت و تا گرهی از کار فروبسته آنان گشوده شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا