چالش ساعات کاری و بیدار باش در ساعت ۶ صبح

بر اساس اعلام وزارت نیرو، ساعات کار ادارات از نیمه دوم خرداد به بعد از ساعت ۶ صبح آغاز و ساعت ۱ ظهر به پایان می‌رسد. تصمیمی که اگرچه به مصرف برق مرتبط است اما موجب ایجاد نگرانی هم در میان شهروندان و هم در میان کارمندان شده است.

با تغییر ساعت کاری ادارات که قرار است از نیمه دوم خرداد شروع شود باید مواردی از جمله رضایت ارباب رجوع، رضایت شغلی کارمند، ترافیک، ماجرای مهدکودک و سایر روابط اجتماعی و خانوادگی را در نظر گرفت.

با توجه به نوع روابط اجتماعی و خانوادگی، امکان اینکه فرد قبل از ۱۲ بخوابد بسیار کم است، از طرف دیگر یک کارمند برای اینکه ساعت ۶ در سرکار حاضر شود بسته به نزدیکی به محل کار، دارا بودن وسیله نقلیه و یا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، بایستی حدقل یک تا نیم ساعت قبل از آن از خواب بیدار و در محل کار حاضر شود. از آن طرف، ارباب رجوع نیز در مناسب‌ترین حالت ممکن ۹ تا ۱۲ می‌تواند به ادارات مراجعه کند.

همه اینها بخشی از چالش‌هایی است که تغییر ساعت شروع به کار ادارات به دنبال خواهد داشت. آیا به جای تمام اینها بهتر نبود طرح تغییر ساعت از ابتدای فروردین تا آخر شهریور مانند سال‌های گذشته اجرا شود؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا