صدور سند مالکیت ۳۵۲ هکتار از بستر رودخانه‌های سقز

باحضور مهندس جاوید رئیس اداره منابع آب سقز در اداره ثبت اسناد این شهرستان، اسناد مالکیت بستر رودخانه روستاهای پارسانیان، تموته، تموغه و چم خان صادر گردید.

کامران تاب، رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان سقز با اشاره به عزم جدی سازمان ثبت جهت تثبیت عرصه های دولتی، مناع طبیعی و مزروعی عنوان کرد: حفاظت و حراست از مالکیت دولت در اجرای مواد ۳ و ۹ قانون جامع حدنگار و آئین نامه مربوط به حد بستر و حریم رودخانه ها (مصوب ۱۳۷۹) در چهارچوب تفاهم نامه میان وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تجلی یافته و با همکاری این دو نهاد و یاری خداوند اسناد مالکیت بستر رودخانه‌های مذکور با مساحت بالغ بر ۳۵۲ هکتار صادر گردید.

وی با اشاره به صدور سند مالکیت بستر رودخانه چم سقز در سال گذشته افزود: تثبیت عرصه و صدور اسناد مالکیت که با هدف اجرای صددرصدی کاداستر انجام می‌پذیرد مهمترین برنامه سازمان ثبت در سطح کشور است که علاوه بر تثبیت مالکیت اشخاص، آثار ثانویه فراوانی ازجمله کاهش دعاوی و مناقشات میان افراد دارد. تاب در پایان با تقدیر از زحمات کارکنان اداره ثبت اسناد سقز از تمامی شهروندان دعوت نمود در مسیر اجرای صددرصدی کاداستر یاری‌رسان مجموعه خدوم سازمان ثبت بوده و ضمن همکاری در انجام رفع تداخلات، نسبت به تعویض تمامی اسناد دفترچه‌ای خود اقدام فرمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا