آموزشگاه رانندگی پایه یک سقز کماکان تعطیل است

یک هفته پس از آنکه مؤسس آموزشگاه رانندگی پایه یک سقز علیرغم وجود اخباری مبنی بر عدم فعالیت آموزشگاه، در گفتگو با واکاوی از روال عادی فعالیت در مرکز مذکور خبر داد، اخبار موجود حکایت از ادامه عدم فعالیت آموزشگاه دارد و این موضوع مشکلاتی را متوجه متقاضیان و ثبت‌نام کنندگان کرده است.

موضوعی که اگرچه مرتبط با بخش خصوصی است اما از آنجاکه نوع خدمات این مرکز (آموزش و ارائه گواهینامه پایه یک رانندگی) بعنوان یکی از مطالبات چند ساله شهروندان سقز و شهرهای اطراف مطرح بود، تعطیلی ولو موقت آن بازتاب زیادی داشت.

از آنجا که در آموزشگاه مورد اشاره چند نفر شریک و سهامدار هستند به نظر می‌رسد بخشی از مشکلات به اختلاف میان سهامداران برگردد و جلساتی هم که طی روزهای گذشته مابین طرفین برگزار شده ظاهرا نتوانسته است منجر به حل اختلافات شود.

علی غنی‌زاده، مؤسس مرکز آموزشگاه رانندگی دلیل عدم ارائه خدمات به متقاضیان در چند روز اخیر را تصمیم خود مبنی بر تغییر کادر اداری ازجمله مدیر و کاربر رایانه اعلام کرده و به واکاوی گفت؛ تا زمان جایگزینی نفرات جدید و دریافت استعلام‌ها ارائه خدمات به حالت تعلیق در آمده است.

در مقابل، فاروق محمودی، یکی از شرکا در گفتگویی با واکاوی، بخشی از موضوعات مورد اختلاف را مربوط به نحوه مدیریت مرکز، حدود اختیارات فرد مؤسس و برخی پرونده‌های مطرح در تعزیرات می‌داند، ولی مؤسس مرکز می‌گوید اساسنامه آموزشگاه غیر قابل تغییر و پرونده‌های مطرح در تعزیرات نیز تعیین تکلیف شده‌اند.

با این وجود، از آنجا که آموزشگاه مذکور علاوه بر سقز به شهرهایی همچون بوکان، بانه، دیواندره، سردشت و حتی تکاب خدمات ارائه می‌دهد در صورت ادامه اختلافات میان شُرکا ممکن است با تصمیم نهادهای فرادست در ادامه کار با مشکل مواجه شود و مردم شهرهای مذکور مجددا برای دریافت گواهینامه به مرکز استان و شهرهای دورتر پناه ببرند و این مساوی است با محروم شدن مجدد سقز از حقی که سالها دنبال آن بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا