افزایش قابل توجه شهریه دانشگاه پیام‌نور

با اینکه شهریه دانشگاه پیام‌نور نسبت به شهریه دانشگاه‌هایی مثل آزاد و پردیس‌های خودگردان کمتر است و این دانشگاه _صرف‌نظر از جایگاه علمی آن_ توانسته برای بسیاری از کسانی که خواستار تحصیل و یا دریافت مدرک دانشگاهی بوده‌اند مفید واقع شود، اما افزایش قابل توجه شهریه آن در سال جدید محل تعجب بسیاری از دانشجویان شده است.

یک دانشجو در این رابطه می‌گوید: در این دانشگاه که هر واحد درسی حدود ۶ جلسه کلاس حضوری و یا عموما مجازی آنهم برای رفع اشکال برگزار می‌شود، شهریه‌های اعلامی برای سال جدید بسیار زیاد است در حالیکه نه کلاس‌ها از کیفیت مناسب برخوردارند و نه اساسا خدمت‌رسانی مناسبی نیز به دانشجویان ارائه می‌شود.

این دانشجو اضافه کرد: بسیاری از دانشجویان که در ترم‌های قبل ۲۰ واحد انتخاب می‌کردند تا ۸۰۰ هزار تومان شهریه متغیر در کنار حدود ۳۰۰ تومان شهریه ثابت پرداخت می‌کردند، اما امسال و برای ترم مهرماه برای ۲۰ واحد باید یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در کنار شهریه ثابت پرداخت کند، در نتیجه بسیاری از دانشجویان برای کاهش هزینه‌ها مجبور شده‌اند تعداد واحدها را کمتر کنند و این به معنای افزایش سنوات تحصیلی و مشکلات دیگری است که در آینده متوجه دانشجویان می‌شود.

اما رئیس دانشگاه پیام‌نور در واکنش به این افزایش قیمت به واکاوی گفت: افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی شهریه امری معمول است، ولی بررسی چند مورد از شهریه‌های دانشجویان نشان می‌دهد که افزایش رخ داده بیشتر از این میزان است.

خسروی گفت: هرگونه افزایشی در این شرایط ممکن است به ضرر دانشجو باشد، با این وجود تصمیمات چه در زمینه شهریه و چه در زمینه نحوه برگزاری کلاس‌ها کشوری و از سوی سازمان مرکزی صورت می‌گیرد و واحدهای شهرستانی در این امور دخیل نیستند و ما نیز امیدواریم تصمیمات با توجه به شرایط دانشجویان که منبعث از شرایط اقتصادی جامعه است اتخاذ شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا