بیماری ویروسی؛ شاید کرونا، شاید ویروسی دیگر

در روزهای گذشته تعداد مراجعه بیمارانی با علایم تنفسی به مطب پزشکان متخصص به طور محسوسی افزایش پیدا کرده است، موضوعی که این سؤال را پیش می‌کشد که آیا کرونا مجددا برخواسته یا احتمالا شاهد یک بیماری دیگر هستیم؟ یا شاید هم با توجه به شروع فصل سرما فقط یک آنفلوآنزای معمولی را شاهدیم؟

روز گذشته (سه‌شنبه ۷ آذر) دکتر انور بهرامی متخصص داخلی با انتشار پست اینستاگرامی از شیوع بیماری در میان افراد با علائم عفونت تنفسی و درگیری ریوی خبر داد و با توجه به احتمال ورود ویروسی جدید، خواستار اقدامات پیشگیرانه و اطلاع رسانی عمومی شد.

این پزشک متخصص در این ارتباط به واکاوی گفت: سی‌تی‌اسکن‌های موجود نشان می‌دهند که افراد به بیماری ویروسی (شاید کرونا و شاید ویروس جدیدتر) دچار شده‌اند و این افراد علایمی ازجمله تب، درد، ضعف، صرفه، خلط، تنگی نفس، شکم درد و اسهال دارند.

بهرامی اضافه کرد تعداد این بیماران افزایش معناداری داشته و بیمار بدحال به وضوح بیشتر شده است و لازم است بررسی‌های بیشتری بعمل آید تا از نتایج آن آگاه شویم. این متخصص داخلی خواستار اقدامات پیشگیرانه از قبیل استفاده از ماسک، شرکت نکردن در تجمعات و مراجعه به مراکز درمان شد.

در همین ارتباط معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت هم گفته است: در حال حاضر حدود ۲۸ درصد نمونه‌هایی که آزمایش می‌شوند آنفلوآنزا، ۱۲ درصد کرونا و مابقی موارد هم سایر ویروس‌ها هستند و ضروری است حتی کسانی که بیمار نیستند نیز در صورت حضور در اماکن شلوغ و پرازدحام باید ماسک بزنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا