شکستن ۴۰۰ تیر و قطع برق ۶۵ روستای سقز/ تقاضای تجهیزات از ۷ استان دیگر

بارش برف و باران در ۴۸ ساعت گذشته اگرچه زیبایی‌های خاص خود را داشت و کشاورزان را از بابت تأمین آب سال زراعی جاری راحت و حتی سد چراغ‌ویس را پُر آب کرد، اما مشکلاتی نیز با خود به همراه داشت.

 

قطع برق ۶۵ روستا و شکستن ۴۰۰ تیر برق

مسئول روابط عمومی اداره برق با اشاره به بارش برف سنگین در محورهای مختلف سقز به واکاوی گفت: در دو مسیر خورخوره و سرشیو جمعا ۳۵۰ تا ۴۰۰ تیر برق شکسته شده مشاهده شده و برق ۶۵ آبادی نیز قطع است.

اسعدی افزود: ۱۰ تا ۱۵ ژنراتور به این دو مسیر فرستاده شده تا بتوانیم برخی مشکلات ازجمله مشکل نانوایی‌ها را با آن مرتفع کنیم.

مسئول روابط عمومی اداره برق شهرستان با اشاره به حضور مدیرعامل شرکت توزیع برق استان حردستان در شهرستان سقز جهت مدیریت وضع موجود گفت: همچنین از ۷ استان درخواست کمک شده تا امکاناتی ازجمله جرثقیل، تیر برق و … در اختیار سقز گذاشته شود و مشکلات در سریع‌ترین زمان ممکن رفع شوند.

 

تمام راه‌های بین شهری محدوده سقز باز است

رئیس اداره راهداری سقز هم با اشاره به لنتشار ویدیوهایی غز مسیر سقز_مریوان و سقز_دیواندره و گرفتار شدن خودروها گفت: آن بخش از مسیر که در محدوده استحفاظی شهرستان سقز است برفروبی شده است و مابقی بر عهده شهرستان همجوار است. روحانی‌زاده افزود: تنها چند مسیر روستایی باقی مانده که فردا راهداری این مسیرها را هم برفروبی خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا