گره اراضی ملی در کارێزە و دۆزەغەرە باز شد؟

طی ۱۰ سال گذشته به دلیل قرار گرفتن بخشی از زمین‌های محدوده و حریم شهری در محدوده اراضی ملی، امکان هرگونه تغییر (ساخت و ساز یا نوسازی) در این زمین‌ها از مالکان آن سلب شده بود. حالا نهادهای مروبطه می‌گویند رفع تداخل در کارێزە و دۆزەغەرە انجام شده است.

بر اساس نقشه‌ای که در سال ۹۳ توسط منابع طبیعی تهیه شده بود بخشی از اراضی که در داخل محدوده شهری و یا حریم شهر قرار داشتند بنا به تفاسیر عکس‌های هوایی و استعلام از اداره ثبت مشخص شد که بسیاری از این زمین‌ها که حتی دارای سند تک برگ هم بودند جزو اراضی ملی قرار گرفتند و از این جهت مشکلات زیادی برای کسانیکه قصد ساخت و ساز و یا نوسازی در داخل محدوده شهر داشتند از این جهت که نمی‌توانند در اراضی ملی تغییری (ساخت و ساز جدید و حتی نوسازی) ایجاد کنند پیش آمد.

حالا پس از قریب به ۱۰ سال، نهادهای مربوطه ازجمله جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی خبر از رفع این تداخلات و ارائه نقشه جدید می‌دهند. حمیدرضا وزیری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز ضمن اعلام این خبر گفت: رفع تداخل در قطعه کارێزە (کهریزه) که شامل روستای کارێزە و بخشی از بهارستان بالا می‌شود و همچنین قطعه دۆزەغەرە (دوزخدره) که شامل روستای دۆزەغەرە و تازه‌آباد می‌شود صورت گرفته و نقشه‌های جدید نیز ابلاغ شده است.

همچنین باقی رحمان‌پور رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان سقز هم ضمن تأیید این خبر گفت: نقشه‌های جدید ابلاغ شده و شهروندانی که تا پیش از این با چنین موضوعی درگیر بودند می‌توانند با مراجعه به این اداره وضعیت جدید زمین خود را بررسی نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا