احتمال ‌الحاق محدوده فرودگاه سقز ‌به ‌منطقه آزاد بانه و مریوان

فرودگاه سقز در ماه‌های اخیر جایگاه ویژه‌ای در ادبیات مردم و مسئولان پیدا کرده است و به نوعی در صدر اخبار مهم هم قرار گرفته است. پروژه‌ای که بسیاری آن را محرک توسعه سقز می‌دانند و معتقدند اگر به صورت ویژه به آن نگریسته شود احتمال و پتانسیل اینکه بخشی از عقب‌ماندگی‌های این شهرستان را جبران کند دارد.

امروز استاندار کردستان نیز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان که به طرح جامع شهر سقز اختصاص داشت به این موضوع پرداخته و از پیگیری الحاق محدوده فرودگاه سقز به محدوده منطقه آزاد بانه و مریوان خبر داده است.

در سال‌های گذشته و در پی طرح منطقه آزاد بانه و مریوان، نادیده گرفتن سقز بعنوان دومین شهرستان استان و چه بسا در برخی فاکتورها مهمترین شهر استان که اتفاقا مرزی است، در کریدور مهم کرمانشاه-میاندوآب قرار دارد، رتبه اول را در برخی شاخص‌ها دارد، بعنوان یکی از ایرادهای طرح منطقه آزاد بانه و مریوان مطرح بود و در مقطعی این شهرستان بعنوان محل استقرار نظام واحد اداری منطقه آزاد نیز مطرح شد که البته تمام این‌ها با بی‌توجهی روبرو شد.

اما شروع به کار فرودگاه و استقبال از آن از سوی متقاضیان در شهرهای شمالی استان کردستان و جنوبی استان آذربایجان غربی ممکن است ورق را به نفع سقز برگرداند، به شرطی که این صحبت‌ها بار دیگر در میان انبوه صحبت‌ها و وعده‌ها گم نشود.

فرودگاه سقز در طول شش ماه گذشته با ۲۲ پرواز توانسته بخش کوچکی از حمل و نقل مسافر را به عهده بگیرد. اخیرا نیز صحبت اضافه شدن پرواز دوم در طول هفته در این فرودگاه مطرح شده که در صورت رفع مشکلات و اختصاص امکانات و نیروی مناسب این نقش‌آفرینی خصوصا برای آینده منطقه آزاد بانه و مریوان پُررنگ‌تر شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا