بیش از ۲ میلیون تردد جاده‌ای در کردستان ثبت شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در بازه زمانی اجرای طرح نوروزی (۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲) ۲ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۳۰ مورد تردد بین استانی در محورهای استان انجام و به ثبت رسید.

به گزارش واکاوی و به نقل از ایرنا، فرزاد حسنی روز پنجشنبه اظهار کرد: از این میزان تردد بین استانی یک میلیون و ۶۴ هزار و ۱۱ مورد ورود به استان و یک میلیون و ۷۸ هزار و ۷۱۹ مورد خروج از استان بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به ثبت تردد روزانه در ایام تعطیلات نوروزی افزود: متوسط تردد روزانه در استان در بازه زمانی یادشده ۳۳۳ هزار و ۹۴۹ مورد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چندانی نداشت البته در موج اول تعطیلات و قبل از ماه مبارک رمضان تردد روزانه با رشد ۱۰ درصدی روبرو شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان اضافه کرد: متوسط تردد ساعتی وسایل نقلیه در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش داشته است، ضمن اینکه ورود وسایل نقلیه سنگین نیز با رشد سه درصدی روبرو شد.

وی یادآور شد: پرترددترین محورها در ایام تعطیلات نوروزی امسال نیز محور سنندج- کامیاران، قروه- دهگلان، کامیاران- کرمانشاه، سنندج- همدان، بوکان-سقز و سقز-بانه بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا