بیشترین حضور گردشگران در شهرستان‌های مریوان، سروآباد و بانه

به گزارش واکاوی و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی، در تعطیلات نوروز سال جاری ٤١٣ هزار و ١٤٤ مسافر و گردشگر نوروزی در استان اقامت داده شدند.

به گفته سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: بر اساس آمارهای موجود از تاریخ ٢٤ اسفندماه ١٤٠١ تا ١٣ فروردین‌ماه سال‌جاری ٤١٣ هزار و ١٤٤ مسافر و گردشگر نوروزی در استان اقامت داده شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ١٤ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین اقامت مربوط به شهرستان‌های مریوان، سروآباد و بانه بوده است، عنوان کرد: امسال علاوه بر مراکز اقامتی رسمی و دارای مجوز شامل هتل، مهمان‌پذیر، هتل‌آپارتمان، اقامتگاه بوم‌گردی و سنتی، خانه مسافر و… از ظرفیت تعدادی از کمپ‌های موقت، مدارس و سالن‌های ورزشی هم برای اسکان مهمانان و گردشگران نوروزی استفاده شد.

مهرزاد یادآور شد: همچنین در این بازه زمانی، ۲ میلیون و ٣٨هزارو ٣٣٠ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان اعم از تاریخی، طبیعی، روستاهای هدف گردشگری، مذهبی، فرهنگی و… بازدید کردند که بیشترین حضور گردشگر به ترتیب در شهرستان‌های مریوان، سروآباد و بانه به ثبت رسیده است.

بر این اساس ظاهرا سقز سهم چندانی در جذب و اسکان این مسافران نداشته است و این در حالی است که سالهاست مسئولان و بخش های مختلف عمومی و بازاریان شهرهای مختلف سعی می کنند از فرصت تعطیلات و مناسبت های مختلف، نهایت بهره را جهت توسعه اماکن گردشگری، پویایی بازار و جذب میهمانان ببرند. پشیشتر واکاوی در مطلبی به این موضوع پرداخته بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا