جایزه ویژه فستیوال گلاویژ به بختیار سجادی رسید

دکتر “بختیار سجادی” دانشیار زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاە کردستان که از بانیان رشته زبان و ادبیات کوردی در این دانشگاه بوده و سالهاست در این زمین فعالیت می‌کند جایزه ویژە فستیوال بین‌المللی “گلاویژ” را دریافت کرد.

به گزارش واکاوی، این جایزه -که هر سال به یک پژوهشگر اهدا می‌شود- امسال به نام پژوهشگر فقید کرد، عبدالخالق معروف نام‌گذاری شده است که در سال ۱۳۶۴ از سوی رژیم بعث عراق شهید شد. جایزه مذکور به پاس خدمات و پژوهش‌های ارزندەی دکتر سجادی به جامعه علمی و روشنفکری کردستان در بخش ویژه بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی گلاویژ بە وی تقدیم شد.

دکتر بختیار سجادی پس از دریافت جایزه/ عکس برگرفته از اینستاگرام فرهاد امین‌پور

دکتر بختیار سجادی دانشیار زبان و ادبیات انگلیسی و مدیر مسئول تنها نشریه علمی مصوب انگلیسی‌زبان کشور در حوزه ادبیات و نقد ادبی است. وی عضو پیویسته گروه پژوهشی زبانشناسی و ادبیات کردی پژوهشکده کردستانشاسی و عامل موثر در کسب رتبه علمی “پژوهشنامه ادبیات کردی” است که تنها نشریه علمی مصوب کشور در حوزه ادبیات کردی است.

لازم به ذکر است جشنواره بین‌المللی ادبی «گلاویژ» از سال ۱۹۹۶ تا کنون هر سال با حضور ادیبان، شاعران، مترجمان و منتقدان ایرانی، کشورهای مختلف جهان و اقلیم کردستان عراق در بخش‌های رقابتی و غیر رقابتی، برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی و خارجی، نمایشگاه کتاب و مجلات مختلف ادبی در شهر سلیمانیه پایتخت فرهنگی و هنری اقلیم کردستان عراق برگزار می‌شود. در روز اختتامیه، برندگان بخش‌های مختلف رقابتی داستان، شعر و پژوهش و نیز جایزه ویژه هر دوره معرفی و تندیس جشنواره به آنها اهدا خواهد شد. امسال بیست و چهارمین فستیوال گلاویژ طی روزهای ۲۵-۲۷ ماه مه برگزار شد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا