۶۱ پروژه بازآفرینی شهری در کردستان اجرا می‌شود

معاون مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی کردستان گفت: با هدف گذاری انجام شده در مجموع ۶۱ پروژه بازآفرینی شهری در استان انجام می‌شود.

به گزارش واکاوی و به نقل از مهر، مصطفی رضایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از ۳۶ درصد مساحت شهرهای بالای ۵۰ هزار خانوار استان را سکونتگاه‌های غیررسمی رسمی و بافت‌های ناکارآمد تشکیل می‌دهند.

وی افزود: در همین راستا اداره کل راه و شهرسازی کردستان به عنوان دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار، ۶۱ پروژه با اعتباری در حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را هدف گذاری کرده است.

رضایی خاطرنشان کرد: بخشی از این پروژه‌ها هم اکنون در دست اجرا بوده و تعدادی نیز از جمله مدارس به اتمام رسیده و به دستگاه بهره بردار تحویل شده است.

معاون مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی کردستان اظهار داشت: در سال جاری برای اجرای ۲۰ پروژه با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال هدف‌گذاری کرده ایم.

رضایی خاطرنشان کرد: ساخت مدرسه و بهسازی معابر در حاشیه شهرها به عنوان اولویت طرح‌های بازآفرینی شهری در سال جاری است.

قابل ذکر است که پروژه‌های بازآفرینی قرار بود در چهار محله سقز ازجمله تازه‌آباد، صالح‌آباد، بهارستان و قه‌وخ اجرا شود ولی با اینکه اطلاع دقیقی از روند این پروژه‌ها وجود ندارد، اما آنچه مشخص است توقف روند این پروژه‌ها از جمله ساماندهی حاشیه رودخانه تازه‌آباد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا