صدور پروانه ساخت مسکن ملی از سوی شهرداری سقز در عرض ۲ هفته

روزنامه ایران در شماره ۷۸۹۹ چاپ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ در گزارشی عنوان کرد که زمان صدور پروانه ساخت مسکن ملی در شهرداری سقز به دو هفته کاهش یافته است.

در این گزارش با اشاره به روند طولانی صدور پروانه ساختمانی از سوی شهرداری‌ها که عامل اصلی کندی روند ساخت‌و‌ساز و عقب‌ماندگی اجرای برنامه‌های مسکن ملی عنوان شده آمده؛ زمان صدور پروانه ساختمانی در تهران ۷ ماه و در شهرهای دیگر ۵ ماه است و در برخی شهرداری‌ها تا ۱۷ ماه نیز می‌رسد. به همین منظور، وزارت راه و شهرسازی در توافق با وزارت کشور، شهرداری‌ها را ملزم کرده است تا حداکثر یک ماه از درخواست، پیش پروانه یا پروانه ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن را صادر کنند که در این بین شهرداری سقز در استان کردستان، زمان صدور پروانه ساخت را به دو هفته و شهرهای سنندج و همدان به یک‌ماه کاهش داده‌اند.

در این ارتباط شهردار سقز به واکاوی گفت: با تلاش پرسنل شهرسازی پروانه ساختمان‌هایی که مشکل خاصی نداشته باشند و یا لزومی به ارجاع به ماده ۵۰ نداشته باشند کمتر از دو هفته صادر می‌شود. بعنوان مثال در بهمن و اسفند سال گذشته ۳۵۰ پروانه ساختمانی در شهرداری سقز صادر شده است که به نسبت جمعیت یک رکورد محسوب می‌شود و همچنین پروانه ۱۲۰۰ واحد فاز اول مسکن ملی در عرض ۱۰ روز به صورت قطعی و کامل صادر شده است.

گویلی همچنین افزد: تفاهم‌نامه‌ای با ستاد بازآفرینی شهری منعقد کرده‌ایم که پس از تصویب در شورای شهر، هزینه جواز در بافت فرسوده که حدود ۶۰ درصد شهر را شامل می‌شود رایگان خواهیم کرد و تعهد داده‌ایم زمان صدور پروانه در این بخش نیز به کمتر از دو هفته برسد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا