هزار و ۶۲۲ میلیارد ریال مالیات به شهرداری های کردستان پرداخت شد

به گزارش واکاوی و به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان، افزون بر یک هزار و ۶۲۲ میلیارد ریال از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری های استان پرداخت شد.

این پرداختی‌ها که به نظر می‌رسد از ابتدای سال تاکنون بوده است به شهرداری سنندج حدود ۴۱۷ میلیارد ریال، سقز ۱۶۷ میلیارد ریال، مریوان با ۱۴۲ میلیارد ریال و بانه بیش از ۱۱۲ میلیارد ریال بوده که به ترتیب بیشترین مبالغ را دریافت کرده‌اند.

شهرداری قروه ۷۹ میلیارد ریال، کامیاران ۵۸ میلیارد ریال، بیجار ۵۰ میلیارد ریال، دهگلان ۲۶ میلیارد ریال، دیواندره ۳۴ میلیارد ریال و سروآباد بیش از پنج میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال دریافت کرده‌اند.

همچنین کانی دینار ۱۳ میلیارد و ۳۶۵ میلیون ریال، یاسوکند سه میلیارد و ۵۲۷ میلیون ریال، بلبان آباد سه میلیارد و ۲۲۷ میلیون ریال، زرینه ۲ میلیارد و ۱۱۳ میلیون ریال، اورامان تخت سه میلیارد و ۲۰۹ میلیون ریال، صاحب سه میلیارد و ۱۳۴ میلیون ریال، آرمرده ۲ میلیارد و ۳۲۹ میلیون ریال، سریش آباد هفت میلیارد و ۷۲۷ میلیون ریال، دلبران ۶ میلیارد و ۷۸۴ میلیون ریال، دزج ۲ میلیارد و ۲۴۲ میلیون ریال و شهرداری موچش سه میلیارد و ۴۰۵ میلیون ریال پرداخت شده است.

قابل ذکر است که این پرداختی‌ها علاوه بر نقاط شهری شامل همه روستاهای دارای دهیاری و بدون دهیاری نیز می‌شوند، بعنوان مثال، دهیاری روستای آساوله سنندج به میزان بیش از ۸ میلیارد ریال، دهیاری روستای دوشان بیش از هفت میلیارد ریال و دهیاری روستای مالوجه قروه ۴ میلیارد و ۲۰۸ میلیون ریال از عوارض مالیات بر ارزش افزوده بهره‌مند شده‌اند.

پیش از این مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان گفته بود که دستگاه‌ها و نهادهای دریافت کننده عوارض مالیات بر ارزش افزوده در استان تاکنون نحوه هزینه کرد آن‌را اعلام نکردند و می‌طلبد این مهم به مردم اطلاع‌رسانی شود.

در این‌باره شهردار سقز گفت: محل هزینه‌کرد این مبالغ مطابق قانون مشخص است که بخشی از آن در امور عمرانی و بخشی در هزینه‌های جاری صرف می‌شود و چون این مبالغ به صورت ماهانه دریافت می‌شود بسته به مواردی که در عمران و هزینه‌های جاری لازم باشد هزینه می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا