آموزشگاه رانندگی پایه یک سقز؛ امیدی که سراب شد

دو سال قبل آموزشگاهی موسوم به “آموزشگاه پایه یک” در سقز آغاز به کار کرد که برخی‌ ها اهمیت و تأثیر آن بر اشتغال، کاهش هزینه‌های رفت و آمد به شهرهای دورتر، جذب متقاضی و مسافر گردشگر و بسیاری مسایل دیگر را هم‌ردیف با طرح‌های مهم توسعه‌ای می‌دانستند.

اما دیری نپایید که این امیدها به سراب تبدیل شد و آموزشگاه در پی اختلافات شرکا تعطیل و کارکنان بیکار شدند علاوه بر آن وجوهی که بیش از ۴۵۰ نفر از متقاضیان برای آموزش و دریافت گواهینامه واریز کرده بودند طی یک سال گذشته سرنوشت نامعلومی داشته است ، موضوعی که نه بازگشت به نقطه صفر بلکه به معنی کاهش اعتبار و جایگاه سقز در موضوع سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال و حتی کاهش سرمایه اجتماعی است.

واکاوی بعنوان رسانه‌ای که احداث، شروع به کار، رونق و تداوم آموزشگاه را از هر لحاظ مغتنم می‌دانست در تمامی مراحل اقدام به تهیه گزارشات میدانی و ارتباط مستقیم با سهامداران و دست‌اندرکاران کرد و در تمامی موارد بنا را بر صداقت طرفین گذاشت و آن را بازتاب داد.

با بزرگتر شدن اختلافات و طرح آن در محافل عمومی و ورود فرمانداری به موضوع قرار شد با دادن اولتیماتوم به سهامداران در حداقل زمان ممکن اختلافات حل و خدمات لازم به متقاضیان ارائه شود و درغیر اینصورت امتیاز آن به یک نهاد عام‌المنفعه واگذار شود.

اما دست‌اندرکاران و سهامداران این مجموعه در حل اختلافات ناتوان ‎بودند و سرانجام کار به تعطیلی آموزشگاه کشید.

در آخرین تصمیمی که اخیرا در فرمانداری برای این آموزشگاه گرفته شد قرار شده “مجوز آموزشگاه قبلی لغو و فراخوان برای راه اندازی آموزشگاه جدید منتشر شود. همچنین برای افرادی که پیشتر در این آموزشگاه دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند، هماهنگی لازم برای اخذ آزمون در سنندج تدارک دیده شود”.

این اتفاقات در حالی می‌افتد که فعالیت آموزشگاه رانندگی و ارائه گواهینامه پایه یک مطالبه‌ای چندین ساله در این شهرستان بود. متقاضیان تا پیش از این برای دریافت گواهینامه پایه یک به سنندج، میاندوآب، تبریز و … مراجعه می‌کردند و حالا ظاهر این چرخه قرار است بار دیگر شروع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا