سرپرست اداره‌کل بهزیستی عنوان کرد؛

شناسایی ۳۵ هزار معلول در استان کردستان

سرپرست بهزیستی استان کردستان در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه تاکنون ۳۵ هزار و ۲۱۱ نفر معلول در سطح استان شناسایی شده و تحت حمایت اداره کل بهزیستی استان کردستان هستند گفت: این اداره در حوزه‌های تخصصی توانبخشی اجتماعی پیشگیری، خدمات متفاوتی بەصورت روزانه و شبانه‌روزی به جامعه هدف خود و عموم ارائه می‌دهد.

حسین رسولی با اشاره به هفته بهزیستی و تأسیس آن در در سال ۱۳۵۹، از وجود بیش از ۱۲۰ فعالیت در سازمان بهزیستی و در ۴ حوزه تخصصی سخن گفت و بیان کرد: در سطح استان تاکنون ۳۵ هزار و ۲۱۱ نفر معلول شناسایی شده تحت حمایت اداره کل بهزیستی استان کردستان هستند و این اداره در حوزه‌های تخصصی توانبخشی اجتماعی پیشگیری،خدمات متفاوتی بەصورت روزانه و شبانه‌روزی  به جامعه هدف خود و عموم ارائه می‌دهد.

وی ادامە داد: از تعداد افراد معلول شناسایی شدە در سطح استان ۲۱ هزار و ۲۱۰ نفر از خدمات مستمری ماهیانە این نهاد بهرەمند هستند.

رسولی بیشترین میزان معلولیت را معلولیت جسمی-حرکتی دانست و بیان کرد: ٤۰ درصد معلولان جسمی-حرکتی، ۳۰ درصد شنوایی و گفتاری، ۲۰ درصد ذهنی، ۱۰ درصد روانی را شامل می‌شود.

وی افزود: توانمندسازی، استقلال مالی و خروج مددجویان از چرخە حمایتی بهزیستی از جامع هدف این نهاد است.

رسولی در ادامە سخنان خود از واگذاری ۷۷ واحد مسکونی بە مددجویان تحت پوشش بهزیستی خبرداد و گفت: در یک سال گذشتە ۲۳٨ واحد مسکونی واگذار و ۶۹۰ واحد دیگر در دست احداث است.

وی عنوان کرد: از ۷۷ واحد مسکونی واگذار شدە بە مددجویان، ۱۳ واحد آن بە خانوارهای دارای ۲ معلول و ۲ واحد بە ایتام تحویل دادە می‌شود.

رسولی در ادامە بە کمک هزینە خانوارهای دو معلول اشارە کرد و افزود: ۵۰۰ میلیون ریال بە خانوادەهای دو معلول روستایی و دو میلیارد ریال بە خانوارهای دو معلول شهری تعلق می‌گیرد.

وی از پرداخت بیش از ۹٨ میلیارد ریال کمک بلاعوض و کمک ودیعە مسکن اشارە و اضافە کرد: سال گذشتە برای اولین بار کمک ودیعە مسکن بە مستاجرین زیرپوشش بهزیستی پرداخت شد.

رسولی در پایان یادآور شد: قریب بە ٤ هزار و ۵۰۰ خانوار زیرپوشش این نهاد فاقد مسکن هستند کە از این تعداد ۳ هزار و ۴٨۰ خانوار برای دریافت مسکن ملی اقدام کردەاند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا