درخشش گروه کوردکوب در جشنواره بیت و حیران سردشت

گروه کوردکوب به سرپرستی رضا صلواتی از آموزشگاه ژه نیار سقز توانست در نهمین جشنواره ی سراسری بیت و حیران سردشت مقام دوم را کسب کند.
به گزارش واکاوی این جشنواره که با هدف تقویت و گسترش فرهنگ غنی موسیقی بومی و فولکلور نواحی مختلف ایران برگزار شد به مدت دو روز در شهرستان سردشت در جریان بود و بیش از یک هزار نفر هنرمند شاخص کشور در عرصه ی موسیقی از ۲۷ استان کشور در آن شرکت داشتند و آثار خود را در دو بخش تک نوازی و گروه نوازی به اجرا گذاشتند.
از ۲۰۶ اثر راه یافته به دبیرخانه ی جشنواره فولکلور بیت و حیران ۱۵۰ اثر فردی و ۵۶ کار گروهی ارائه شد و از این تعداد ۴۰ کار انفرادی و ۱۲ کار گروهی به بخش نهایی جشنواره راه یافتند که بخش تک خوانی آن شامل( مقام، بیت، لاوک، حیران، هوره، بند، عاشقی و آواهای محلی) و تک نوازی سازهای اصیل( زهی، بادی و کوبه ای نظیر نرمه نای، دف، شمشال، تنبک، بالابان، کمانچه، تنبور، دیوان و …) بود.
در این جشنواره از حسن مستجابی فرد از میرآباد سردشت در بخش آواز و مقام به عنوان پدیده جشنواره تجلیل شد و همچنین از تندیس استاد بیت و حیران کشور- خضر قادری گرماوی – مشهور به خله درزی اهل سردشت پرده برداری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا