ویروس کرونا به کردستان ایران رسیده است؟

با توجه به اینکه شهرهایی که در کشور چین درگیر ویروس جدید کرونا شده‌اند اکثرا از شهرهای تجاری این کشور هستند و قاعدتا ایران و به تبع آن شهرهای مرزی سقز، بانه و مریوان مراودات تجاری گسترده‌ای با نواحی درگیر ویروس دارند، نگرانی از بابت انتقال این ویروس به ایران و کردستان وجود دارد و لازم است ضمن پیشگیری از انتقال این بیماری، راهکارهای مقابله با آن نیز در دستور کار مسئولان حوزه بهداشت استان قرار بگیرد.

در همین زمینه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به خبرگزاری فارس گفته است: تا امروز هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونای جدید در کشور و به تبع آن در استان کردستان مشاهده نشده است. قادری با اشاره به حضور تاجران مناطق مرزی در کشور چین گفت: در شهر‌های مرزی که مسافرت به چین وجود دارد رعایت نکات ایمنی ضروری است هرچند مسافران به محض ورود به فرودگاه ایران مورد معاینه قرار می‌گیرند.

همچنین انور بهرامی رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز نیز ضمن تأیید اینکه هیچگونه مورد مشکوکی از ابتلا به این ویروس در سقز مشاهده نشده است به واکاوی گفت: علایم ویروس کرونا شبیه بسیاری از بیماری‌های ویروسی از جمله آنفلوآنزاست که دستورالعمل های مقابله با آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به این اداره ارسال شده و موارد لازم به زودی در اختیار عموم قرار می گیرد.

بهرامی افزود: ویروس کرونا می‌تواند موجب بیماری جدی و مرگ‌آور شود اما پیشگیری و رعایت نکات کلیدی می‌تواند ابتلا به آن را کاهش دهد.

 

واکاوی_اخبار سقز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا