رفت و آمد رانندگان به سنندج برای تمدید کارت سلامت!

این مشکل کِی قرار است حل شود؟

رفت و آمد رانندگان ناوگان حمل و نقل باری از سقز به سنندجی برای برخی امور ازجمله تعویض پلاک و کارت سلامت موضوعی است که سالهاست رانندگان را آزار می‌دهد.

پیش از این، رانندگان حمل و نقل عمومی (تاکسی و …) نیز این مشکلات را داشتند اما اکنون موضوع برای آنها حل شده و لزومی به رفت و آمد به سنندج نیست. اما چگونه است که این مشکل که امکانات آنچنانی نیز لازم ندارد برای رانندگان وسایط سنگین حمل و نقل رفع نمی‌شود؟

در این ارتباط خالد عبدی رئیس انجمن صنفی کامیون‌داران سقز به واکاوی گفت: انجمن برخی امورات ازجمله صدور و تمدید کارت را چند وقتی است بر عهده گرفته و مشکلی از این بابت وجود ندارد، اما برای تعویض پلاک و صدور کارت سلامت به دلیل نبود مرکز تعویض پلاک ماشین سنگین و نبود متخصص طب کار رفت و آمدها به سنندج کماکان ادامه دارد.

در مورد پزشک طب کار نیز رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز گفت برای برخی مشاغل، فرد می‌تواند با مراجعه به پزشک ولو متخصص طب کار نباشد ولی دوره طب کار را گذرانده باشد می‌تواند کارت سلامت خود را دریافت کند و این امکان در سقز فراهم است، اما رانندگان خودروهای سنگین حتما باید به پزشک متخصص طب کار مراجعه کنند ولی از آنجا که در کل کشور این تخصص بسیار کم است و در استان نیز فقط یک نفر وجود دارد، این مشکل کماکان لاینحل باقی مانده است!

با این وجود پرسش افراد شاغل در این حوزه این است که مگر فراهم کردن چنین امکانی در شهری با عنوان فرمانداری ویژه چه زیرساخت‌هایی می‌طلبد که چندصد نفر عضو این سندیکا باید هر روز و هر بار به بهانه‌ای راهی این جاده شوند؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا