چند آمار از پزشکی قانونی کردستان؛

مرگ ۱۰۷ نفر براثر حوادث رانندگی در سه ماه اول ۱۴۰۱

به گزارش واکاوی و به نقل از پزشکی قانونی استان کردستان، این اداره‌کل در تازه‌ترین آمار خود که هفته گذشته منتشر کرده است، آماری از مرگ بر اثر تصادف و مصدومین ناشی از این حوادث، مرگ بر اثر سوء مصرف مواد مخدر و همچنین مصدومان ناشی از حوادث کار در سه ماهه بهار ۱۴۰۱ ارائه داده که به شرح زیر است؛

 

مرگ ۱۰۷ نفر براثر حوادث رانندگی؛

در ۳ ماهه اول سال جاری ۱۰۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۸۷ نفر بود، ۲۰ مورد افزایش یافته است.

از کل تلفات تصادفات، ۸۳ نفر مرد و ۲۴ نفر زن بودند. در این مدت ازکل فوت شدگان ۸۲ نفر در مسیرهای برون شهری، ۱۸ نفر در مسیرهای درون شهری، ۶ نفر در مسیرهای روستایی و یک نفر نیز در سایر مسیرها جان خود را از دست دادند.

 

رشد ۶ درصدی مصدومین حوادث رانندگی؛

در ۳ ماهه اول سال جاری یک هزارو ۷۰۶ نفر براثر حوادث رانندگی مصدوم شدند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مصدومین رانندگی یک هزارو ۶۰۱ نفر بود، ۶ درصد افزایش یافته است. از کل مصدومین حوادث رانندگی یک هزارو ۱۷۳ نفر مرد و ۵۳۳ نفر زن بودند.

 

مرگ ۱۳ نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر؛

در ۳ ماهه اول سالجاری ۱۳ نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در استان کردستان جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به ده نفر فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۳ نفر افزایش یافته است. ۱۲ نفر از این افراد مرد و یک نفر زن بوده است.

 

کاهش ۲۰ درصدی مصدومین حوادث کار؛

در ۳ ماهه اول سال جاری ۸۹ نفر براثر حوادث کار مصدوم شدند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مصدومین حوادث کار ۱۱۱ نفر بود، ۲۰ درصد کاهش یافته است. از این تعداد مصدوم ۸۶ نفر مرد و ۳ نفر زن بودند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا