معاون عمرانی استاندار کردستان در گفتگوی اختصاصی با واکاوی

ناهماهنگی بین دستگاهی مانع پیشرفت پروژه‌هاست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در گفتگو با واکاوی و با اشاره به وضعیت راه‌های شهرستان سقز گفت: وضعیت راه‌های سقز تفاوت معناداری با وضعیت راه‌ها در سایر نقاط استان ندارد و در کل نه در راه روستایی و نه در راه بین شهری وضعیت قابل قبولی نداریم. بر همین اساس از ۱۷ هزار میلیارد تومان مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان کردستان، شش هزار میلیارد تومان به راه اختصاص پیدا کرده است.

کیومرث حبیبی با اشاره به نقش سقز در توسعه استان گفت: مشکل بودجه در همه جا وجود دارد، منتهی در اینجا مشکل ناهماهنگی بین دستگاه‌ها مزید بر علت شده است، منتهی تلاش بر آن است تا با کم کردن این ناهماهنگی‌ها، مشکلات کمربندی سقز، تقاطع غیرهمسطح و سایر مسیرها در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل شود.

معاون عمرانی استاندار که به مناسبت هفته دولت، روز یکشنبه (ششم شهریور) به شهرستان سقز سفر کرده بود در جریان این سفر از برخی پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری بازدید کرده بود، در ارتباط با مسایل حوزه شهرستان ازجمله آموزش عالی، مدیریت شهری و… گفت: تصمیماتی در این‌باره اتخاذ شده که به زودی عملیاتی می‌شود، منتهی در این برنامه‌ها همراهی مردم و داشتن بنیان علمی و اصولی نیز شرط اساسی است.

حبیبی در پایان به وضعیت شورا و شهرداری پرداخت و گفت: این اختلافات با درصد کم و زیاد در میان شوراها و شهرداری‌های تمامی شهرهای استان وجود دارد. مدیریت استان نیز از کسی حمایت نمی‌کند مگر اینکه مبنای کار وی توسعه شهرستان و استان باشد، منتهی هر تغییری در این حوزه باید با بینش و سنجش شرایط بعدی صورت بگیرد تا شاهد افزایش مشکلات به جای حل آن نباشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا