وضعیت غیر بهداشتی کوچه عکاسی خیام

در تصاویری که یکی از ساکنان برای واکاوی ارسال کرده است شاهد جاری شدن خونابه از سطل‌های زباله‌ هستیم که گفته می‌شود مربوط به مراکز عرضه مرغ زنده هستند. البته مخاطب واکاوی می‌گوید “حتی مراکز عرضه مرغ کشتار روز هم در هنگام شستشوی مغازه چنین تصاویری خلق می‌کنند و این در حالی است که در همان مسیر ده‌ها دستفروش و میوه فروش بساط پهن کرده‌اند و این یعنی مخاطره جدی سلامت شهروندان”.

 

واکاوی برای پیگیری این موضوع با چند اداره تماس گرفت، مرکز بهداشت می‌گوید: “فقط وضعیت بهداشتی داخل مغازه در حیطه کاری ماست”. دامپزشکی هم می‌گوید “این یک موضوع محیط زیستی است و اگرچه مراکز عرضه مرغ زنده تحت نظارت ما نیستند، اما برای تعطیلی این مراکز نیازمند همکاری ادارات و فرهنگ‌سازی میان مردم هستیم”. محیط زیست هم می‌گوید “پاکیزه نگه داشتن سطل‌های زباله مربوط به شهرداری است”.

دست آخر و در پیگیری نهایی به خدمات شهری شهرداری رسیدیم که البته در زمان پیگیری این موضوع پاسخگوی تماس واکاوی نبودند.

ساکنان این مسیر معتقدند این وضعیت ممکن است به قیمت به خطر افتادن سلامتی تمام شهروندان تمام شود.

قابل ذکر است که عرضه مرغ زنده در بازار سقز سالهاست مورد مناقشه مخالفان و موافقان این عرصه است. دامپزشکی سقز می‌گوید فرهنگ سازی لازم است تا مردم مرغ کشتار روز را جایگزین مرغ زنده کنند تا دیگر شاهد چنین تبعاتی نباشیم. رئیس دامپزشکی سقز به مردم اطمینان داد که کشتار مرغ در کشتارگاه‌های صنعتی شهرستان و استان به لحاظ بهداشتی و شرعی هیچ جای نگرانی ندارد و آنها می‌توانند مرغ مورد نیاز خود را با اطمینان کامل از مراکز عرضه مرغ خریداری کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا