کاهش ۳۷ درصدی تصادفات درون شهری در کردستان

رئیس پلیس راهور کردستان گفت: تصادفات درون شهری از ابتدای امسال تاکنون ۳۷ درصد کاهش یافته است.

به گزارش واکاوی و به نقل از ایرنا، سرهنگ رضا همتی زاده اظهار کرد: در این مدت ۷۹ درصد تصادفات درون شهری مربوط به خودروهای سواری، هشت درصد موتورسیکلت سواران و مابقی سایر وسایل نقلیه بود.

وی، عدم توجه به جلو با ۴۵ درصد، عدم رعایت حق تقدم با ۲۹ درصد، ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه و سایر دلایل را با ۱۴ درصد از مهمترین دلایل تصادفات رانندگی در استان اعلام کرد.

رئیس پلیس راهور کردستان یادآور شد: عدم توجه به جلو به دلیل استفاده از تلفن همراه و حواس پرتی در حین رانندگی با ۴۵ درصد بیشترین فراوانی را داشته است.

سرهنگ همتی زاده عدم استفاده از کمربند و کلاه ایمنی توسط سرنشینان خودروها و راکبین موتورسیکلت ها را از دیگر عوامل اصلی در آمار تصادفات فوتی و مصدمان سوانح رانندگی عنوان کرد و گفت: اکنون بیش از ۸۰ درصد رانندگان از کمربند ایمنی استفاده می کنند که لازم است سرنشینان نیز به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

رئیس پلیس راهور کردستان از آمادگی نیروهای پلیس راهور برای اجرای طرح ضربت در ماه های باقی مانده امسال خبر داد و افزود: پلیس راهور از همه ظرفیت های خود برای خدمت به مردم و سفر ایمن آنان در ایام تعطیلات تابستانی استفاده می کند.

سرهنگ همتی زاده بر برخورد جدی با رانندگان پرخطر تاکید و اضافه کرد: خودروی رانندگانی که ۲ تخلف حادثه ساز همزمان داشته باشند، توقیف خواهد شد تا ضمن حفظ جان راننده و سرنشینان آن به دیگر رانندگان نیز صدمه ای وارد نشود.

وی از اجرای طرح ترافیکی ویژه فرهنگی و آموزشی در طول خرداد ماه امسال با همکاری فرمانداری ها، ادارات دولتی، شرکت های بیمه ای و آموزش و پرورش خبر داد و افزود: هدف از این طرح ارتقای فرهنگ ترافیکی جامعه و کاهش آمار تصادفات است.

رئیس پلیس راهور کردستان به وجود ۲۲ معبر حادثه خیز در معابر درون شهری اشاره کرد و گفت: تلاش هایی برای کاهش این معابر با همکاری شهرداری ها در حال اجرا و بخشی از این معابر اصلاح شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا