یکسال پس از آخرین شهردار

یکسال از برکناری آخرین شهردار سقز گذشت اما شهرداری کماکان با سرپرست اداره می‌شود.

در این مدت سه سرپرست آمدند و شورا نیز چهار نفر را به عنوان شهردار معرفی کرد که سه نفر از آنها در مراحل مختلف رد شدند و چهارمی نیز هنوز تأییدیه نهادهای مربوطه را دریافت نکرده است.

مرور اتفاقات حوزه‌ی شهرداری در این یکسال خود مثنوی هفتاد من است، اما اتفاقاتی از جمله از دست رفتن زمین مرغوب بلوار انقلاب، عدم توان شهرداری در به نتیجه رساندن تهاتر بدهی‌های شهرداری، روشن شدن ابعاد مختلف مجتمع تجاری روی رودخانه از جمله عدم صدور مجوزهای لازم، داستان دنباله‌دار حقوق معوقه کارگران، دستگیری‌عای پی در پی و … از مهمترین اتفاقات یکسال اخیر شهرداری است.

از طرفی، تکلیف یکی از اعضای شورا که پس از بازداشت چند هفته‌ای، اخیرا آزاد شده است هنوز مشخص نیست که آیا می‌تواند در جلسات شورا شرکت کند یا از سوی نهادهای مربوطه تعلیق شده است.

هرچند فرماندار شهرستان سقز چند وقت قبل گفته بود: “اگر شورای شهر ظرف یک ماه آینده برنامه‌ای اساسی برای بهبود شرایط موجود در شهر نداشته باشد درخواست انحلال شورا را به استاندار ارائه خواهم داد”، اما در این مدت شورا نه تنها برنامه‌ای ارائه نداد بلکه جلسات را به حداقل ممکن رساند تا اینگونه غیبت‌های عضو بازداشت و اکنون آزاد شده، دلیلی برای تعلیق وی نباشد.

با اینحال و با فرض وفای به عهد فرماندار، آیا در سالگرد برکناری شهردار، کار همین شورا هم تمام می‌شود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا