موافقت گمرگ با تردد خودرو‌های شخصی از مرز سیران‌بند بانه

فرماندار بانه از موافقت گمرگ با خروج و تردد خودرو‌های شخصی از مرز سیران‌بند این شهرستان خبر داد، امری که البته مستلزم ایجاد زیرساخت‌های معینی است و از همین رو قرار است هفته آینده جلسه‌ای در این رابطه با مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری این شهر برگزار شود.

به گزارش واکاوی و به نقل از تسنیم، کمال خدری با بیان اینکه تمام تلاشمان تسریع در ایجاد زیرساخت‌ها در مرز سیران‌بند بانه و رفع مشکلات موجود است، افزود:  ایجاد زیرساخت‌های لازم از جمله راه ارتباطی مناسب، درب ورودی جداگانه و امکانات کنترل وسایل نقلیه باید در اجرای این طرح محقق شود.

فرماندار شهرستان بانه گفت: در حال حاضر روزانه به صورت میانگین ۴۰۰ نفر از مرز سیران‌بند تردد کرده که یقیناً با اجرای این طرح و رفع مشکلات زیرساختی، تجارت رونق یافته و آمار ترددها چندین برابر افزایش خواهد یافت.

مرز سیرانبند بانه نزدیکترین مرز استان کردستان با اقلیم کردستان عراق است، این مرز تا سال ۱۴۰۰ کاربری بازارچه‌ مرزی را داشت که بعد از آن به عنوان یک مرز رسمی و مسافری استان معرفی شد. این مرز در نزدیکی روستای سیرانبند و در ۲۵ کیلومتری غرب بانه واقع شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا