پرواز برقرار است

از روز جمعه ۱۲ آبان ۱۴۰۲ که اولین هواپیما در فرودگاه سقز به زمین نشست و پس از آن با حدود ۳۰ مسافر به تهران بازگشت بیش از دو ماه می‌گذرد. شاید آنروز تعداد کمی باور می‌کردند که این پروازها ادامه داشته باشد. با این وجود پرواز امروز هم انجام شد.

در این مدت اگرچه دو بار به دلیل شرایط آب و هوایی پرواز کنسل شد و این کنسلی‌ها بدون اطلاع قبلی بود و کسانی که بلیط پرواز را تهیه کرده بودند نسبت به عدم اطلاع‌رسانی در این زمینه گلایه داشتند، اما جمعاٌ تاکنون هشت پرواز از مقصد تهران به سقز و بلعکس انجام شده است. آخرین پرواز که امروز پنجشنبه ۱۴ دیماه بود با ۴۴ مسافر از تهران در سقز به زمین نشست و با ۳۳ مسافر نیز سقز را به مقصد تهران ترک کرد.

بر اساس بررسی‌هایی که واکاوی انجام داده در حال حاضر بلیط‌های دو پرواز بعدی نیز رزرو شده است و برخی متقاضیان به این دلیل که در هفته تنها یک پرواز انجام می‌شود نمی‌توانند بلیط تهیه کنند. از طرفی دیگر به گفته رانندگان تاکسی که جابجایی مسافران را انجام می‌دهند مسافران پرواز علاوه بر سقز از اهالی شهرهایی همچون مهاباد، بوکان، سردشت، بانه و… هستند.

تعداد تقاضا و تنوع مسافران نشان می‌دهد که هدفگذاری این فرودگاه که خدمات رسانی به سقز و شهرهای اطراف بوده به درستی صورت گرفته است. پیگیری‌های دیگر واکاوی نشان می‌دهد که مسئولان سازمان هواپیمایی و فرودگاه‌های کشور در حال حاضر مشغول بررسی حجم و تنوع تقاضا هستند. اگرچه این بررسی‌ها که ممکن است سه ماه و احتمالا تا قبل از پایان سال طول بکشد، اما ظواهر امر حاکی است که استقبال متقاضیان از فرودگاه سقز طی این دو ماه نزد مسولان نسبت به نمونه‌های مشابه مثبت‌تر ارزیابی شده است.

به این ترتیب می‌توان امیدوار بود که در صورت افزایش و تنوع پروازها تقاضا و استقبال بیشتر هم بشود. بنابر این می‌طلبد مسئولان با جدیت بیشتری پیگیر افزایش پروازها، افزایش مبادی و مقاصد و تنوع روزهای پرواز باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا