۵ تیم غواصی همچنان در جستجوی اجساد غرق شده در سد عباس‌آباد بانه

بر اساس آنچه در رسانه‌های بانه منتشر شده، روز پنجشنبه، ۲ جوان سقزی در سد عباس آباد بانه غرق شده‌اند و تلاش غواصان بانه و تیم‌های کمکی از سنندج و مریوان برای پیدا کردن جسد این دو جوان تاکنون به نتیجه نرسیده است.

این ۲ جوان با هویت «افشین فلاحی ۲۲ ساله و مهدی رحمتی ۲۳ ساله» مشغول کولبری بوده که هر دو اهل شهرستان سقز بوده و در سد عباس اباد غرق شده‌اند و از ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه ۱۷ فروردین ماه، تلاش جهت یافتن جسد آنان آغاز، اما بدلیل وسعت و حجم فراوان آب سد مذکور، تا به این لحظه بی‌نتیجه مانده است.

در همین ارتباط، ابراهیم حیدری مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بانه به خبرگزاری فارس گفته است: طی تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر غرق‌شدن دو نفر در سد عباس‌آباد، بلافاصله گروه غواص و امداد و نجات آتش‌نشانی به محل اعزام شدند. وی در ادامه افزود: با ورود نیروهای آتش‌نشانی در روز اول حادثه هیچ گونه جسدی مبنی بر تایید خبر پیدا نشد اما جستجو ادامه داشت.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بانه اعلام کرد: در دومین روز از جستجو برای پیدا کردن جسد غرق‌شدگان یک تیم غواص حرفه‌ای از مریوان به همراه غواصان و آتش‌نشانان بانه و سنندج در جستجو برای پیدا کردن جسدهای متوفیان تلاش کردند که تلاش آنها هم همچنان بی‌نتیجه مانده است.

وی در ادامه گفت: امروز و در سومین روز جستجو دو تیم دیگر از شهرهای سقز و بوکان به شهرستان بانه اعزام می‌شوند و جمعا پنج تیم به جستجو ادامه خواهند داد. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بانه اعلام کرد: تمام تلاش‌ خود را برای پیدا کردن جسدهای متوفیان به کارخواهیم برد.

فرماندار بانه هم گفت: برای شفاف‌سازی و پیداشدن جسد این دو جوان از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده شده است.

کمال خدری بانه با حضور در سد عباس‌آباد شخصأ به موضوع غرق‌شدن دو نفر رسیدگی کرد و اظهار داشت: هر چند با توجه به بالاآمدن سطح آب که عملأ دید در زیرآب را کاهش می‌دهد و به تبع آن جستجو را با مشکلاتی روبرو خواهد کرد اما در تلاش هستیم با تلاش نیروهای آتش‌نشانی بانه به همراه غواصانی از دیگر شهرهای استان در کمترین زمان ممکن این عملیات به نتیجه برسد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا