۳۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های کردستان چشم انتظار جشن گلریزان

مدیرکل زندان های کردستان از شروع برگزاری جشن گلریزان از ۱۹ فروردین ماه سال جاری در مرکز استان خبر داد و گفت: ۳۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندان های کردستان چشم انتظار برگزاری جشن گلریزان هستند.

به گزارش واکاوی و به نقل از کُردپرس، مجتبی محمدی از شروع برگزاری جشن گلریزان از ۱۹ فروردین ماه در مرکز استان خبر داد و گفت: چشمان منتظر ۳۰۰ زندانی جرائم غیر عمد در زندان های کردستان در گلریزان امسال گرمای دستان خیران نیک اندیش را طلب می کند تا باری دیگر طعم آزادی را به آن ها بچشاند.

وی با تأکید بر اینکه جشن گلریزان تا پایان ماه مبارک رمضان در سایر شهرستان های استان برگزار می شود، افزود: سال گذشته درمجموع ۳۴۲ زندانی جرائم غیر عمد با بدهی بالغ بر ۶۶ میلیارد تومان با مشارکت ستاد دیه و همچنین همیاری مردمان فهیم، خیر و نیک اندیش استان کردستان از بند زندان رهایی یافتند.

مدیرکل زندان های کردستان اظهار کرد: از مجموع بدهی زندانیان جرائم غیر عمد در سال گذشته، بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان این مبلغ از محل کمک بلاعوض ستاد دیه استان و کشور، ۳ میلیارد تومان از محل آورده مددجویان زندانی و بیش از ۱۳ میلیارد تومان گذشت شاکیان پرونده های زندانیان مالی محکوم به پرداخت مهریه، دیه، ناتوان در پرداخت نفقه و بدهی بانکی و همچنین ارائه ۷ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۳۲ میلیارد تومان از محل اعسار تأمین شده است.

پیشتر، واکاوی در مطلبی تحت عنوان “گلریزان و تردیدها” به اهمیت این اقدام در بازگشت زندانیان و محکومان مالی به آغوش خانواده پرداخته بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا