همایش به نام اسب با چاشنی اهانت به رسانه

در حالیکه پایگاه خبری واکاوی از دو روز قبل خود را برای پوشش ویژه همایش شوسواره اسب کورد آماده کرده بود و در چند روز گذشته نیز با رئیس هیأت سوارکاری در تماس بود، اما ناهماهنگی میان عوامل برگزاری مسابقه و عدم توجه به جایگاه خبرنگاران موجب برخورد نادرست و ناشایست برخی عوامل مسابقه با خبرنگاران شده و آنها در اعتراض به این موضوع از این پوشش ویژه دست کشیدند.

مسئولان شهرستان و متولیان این برنامه از مدیر ورزش و جوانان تا هیأت سوارکاری و سایر عوامل برنامه یادشان رفته که بجای اینکه آنقدر در پی مهیاسازی جایگاه‌های به اصطلاح وی‌آی‌پی برای خود و دوستان‌شان باشند که بر آن جلوس کنند، متوجه این موضوع باشند که یک خبرنگار در چنین رویدادی مرتبا باید در تردد باشد تا در زمان مناسب سوژه خود را عکاسی کند یا مصاحبه خود را ضبط کند. تهدید عوامل برگزاری مبنی بر برخورد فیزیکی با خبرنگار حرکتی قرون وسطایی و مورد نکوهش خاص و عام است.

متولیان این برنامه و برنامه‌های مشابه باید با افتخار از خبرنگاران جهت پوشش چنین رویدادهایی دعوت و همه امکانات لازم را هم برای آنها فراهم کنند نه اینکه با بی‌احترامی با آنها برخورد کنند.

واکاوی به عنوان یک رسانه مستقل این موضوع را به جدی‌ترین شکل و در بالاترین سطح ممکن پیگیری خواهد کرد و امیدوار است چنین رویکردی که اخیرا اتفاقی مشابه با آن در سنندج هم روی داد دیگر تکرار نشود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا